Jak pracować z domu? Sprawdzone sposoby, praktyczne wskazówki.

Czy masz już dość dojazdów do pracy? Czy sztywne ramy czasowe etatu zbytnio Cię ograniczają? A może po prostu chciałbyś ‘dorobić sobie’ po godzinach pracy? Jeśli odpowiedziałeś na któreś z powyższych pytań twierdząco, idea zatrudnienia zdalnego wykonywanego z domu powinna przypaść Ci do gustu. Dzięki znacznemu rozwojowi mediów wirtualnych jesteśmy w stanie wykonywać mnóstwo zawodów tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich urządzeń elektronicznych, takich jak komputer lub telefon. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o aktualnych możliwościach pracy zdalnej? Serdecznie zapraszamy!

Programy partnerskie

Polski Internet aż huczy od ofert ludzi, którzy próbują sprzedawać usługi (głównie finansowe) znanych marek. Jeśli na Facebooku lub Instagramie dostałeś wiadomość od miłego człowieka zachęcającego Cię do otworzenia konta w banku „x”, prawdopodobnie nie jest to oszustwo, a sprzedaż na zasadzie programu partnerskiego. Co to oznacza?

Program partnerski to swego rodzaju współpraca między daną firmą, a człowiekiem, który za odpowiednią opłatą postanawia reklamować jej usługi. Pracując w ten sposób możesz polecać absolutnie wszystko – od kont bankowych, przez karmę dla psów, aż po samochody – a to oczywiście za odpowiednią zapłatą. Taka współpraca niestety nigdy nie opiera się o żaden rodzaj umowy. Zyski z programów partnerskich należy rozliczyć w odpowiedni sposób z fiskusem. Co więcej, pamiętaj, iż instytucje, z którymi podejmiesz ewentualną współpracę, będą płacić Ci za rezultaty Twoich działań. W praktyce jest to z reguły ‘procent’ od zakupów znalezionych przez Ciebie klientów.

Copywriting

Jak to głosi stary polski szlagier: „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Niestety, nie sprawdza się to w przypadku pisania. Copywriting to co prawda bardzo łatwo dostępna dziedzina usług, w którą ‘wkręcić się’ może praktycznie każdy. Pamiętaj jednak, iż to od jakości Twoich tekstów w największej mierze będzie zależał Twój zarobek. Co należy jednak zrobić, aby zostać copywriterem bez zakładania własnej działalności lub zatrudniania się?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody piórem pisanej, jest znalezienie prostych zleceń na portalach takich OLX, Freelancer.org, Oferia lub useme.eu. Ostatni z wymienionych serwisów służy także jako genialne narzędzie do rozliczeń dla tych, którzy nie posiadają własnej firmy. Dzięki useme.eu możesz w każdej chwili wystawić fakturę VAT dowolnej osobie.

Prosty Copywriting opiera się na tworzeniu tekstów, od których nie wymaga się wyjątkowego kunsztu oraz jakości. Zlecenia takie łatwo jest znaleźć, lecz nie zarobisz na nich kokosów. Uzbrój się jednak w cierpliwość, a wtedy – o ile okażesz się dobrym zawodnikiem – wkrótce Twa stawka godzinowa będzie wynosiła kilkadziesiąt złotych.

Tłumaczenie

Tworzenie tłumaczeń to zajęcie jedynie dla tych, którzy znają doskonale jakiś język obcy. Stawka, którą uda Ci się w ten sposób osiągnąć, uzależniona jest głównie od poziomu Twoich kwalifikacji. Z doświadczenia tłumaczy dodatkowo wynika, iż najbardziej opłaca się zajmować językami niszowymi.

Oprócz tego możesz zająć się zagranicznym copywritingiem. Dobra znajomość angielskiego, która pozwoli Ci na pisanie wartościowych treści przyniesie Ci zarobki kilka razy wyższe, niż w przypadku współpracy z polskimi firmami.

Wypełnianie ankiet

Jeśli szukasz dodatkowego zarobku domowego, który nie będzie wymagał od Ciebie zbytniego wysiłku umysłowego, zainteresuj się wypełnianiem ankiet. Co ciekawe, zarobki w tej branży nie są wcale najgorsze. Najlepsi ankieterzy wyciągają nawet do 25 zł za godzinę! Pamiętaj jednak, że ilość ankiet do wypełnienia jest ograniczona, dlatego też – o ile chcesz realnie podnieść swoje zarobki – działaj w kilku serwisach. Najlepsze programy umożliwiające pracę tego typu to Harris Poll Online, Toluna, czy też MyView.

Prowadzenie profili firm na ich kontach w social mediach

Niemal każda firma posiada obecnie swoje konta na Instagramie, Facebooku lub innych portalach społecznościowych. Obsługiwanie tego typu serwisów jest jednak bardzo czasochłonne, w związku z czym nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie poświęcić im należytą uwagę. W związku z powyższym, wiele firm płaci osobom z zewnątrz za prowadzenie ich profili w mediach społecznościowych. Aby zająć się działalnością tego typu, nie musisz być ekspertem. Za kompleksową obsługę konta będziesz mógł zarobić około 100 zł miesięcznie. Możesz rzecz jasna zaangażować się w więcej projektów równocześnie tego typu, co znacznie zwiększy Twoje wpływy.

Podsumowanie

Omówione wyżej sposoby na pracę w domu to zaledwie kilka procent wszystkich możliwości, które oferuje obecnie rynek. Wiele z nich oferuje dodatkowy potencjał rozwoju, który pozwoli Ci nabyć nowych umiejętności, a następnie przekuć je na dobre zarobki. Najmniej jasną kwestią związaną z pracą przez Internet jest rozliczanie swoich przychodów, niemniej jednak nie brakuje serwisów rozliczeniowych, które pomogą Ci zarabiać online bez przekraczania prawa. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *