Kantory internetowe. Czy się opłacają? Jak z nich korzystać?

Powszechne problemy ze spłatami kredytów walutowych spowodowały, iż mnóstwo ludzi zaczęło szukać tańszych sposobów na wywiązanie się ze swoich zobowiązań. Bardzo dobrą metodą okazało się wymienianie pieniędzy za pomocą kantorów internetowych, które oferują znacznie lepsze warunki współpracy niż kantory stacjonarne. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak przewalutować swoje środki bez wychodzenia z domu? Serdecznie zapraszamy!

Czym są kantory internetowe?

Kantory internetowe (zwane także e-kantorami) to serwisy umożliwiające wymianę walut w korzystnych cenach bez wychodzenia z domu. Korzystając z usług tego typu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy – liczne zabezpieczenia skutecznie chronią przelewane środki przed potencjalnymi zagrożeniami.

W materii tej trzeba jednak zdobyć się na pewną dozę rozwagi. Zanim nawiążesz współprace z danym kantorem, warto dokonać małej weryfikacji (szczególnie gdy kurs wydaje się być wyjątkowo korzystny). Pamiętaj jednak, iż e-kantory podlegają tym samym przepisom co kantory tradycyjne. Ich funkcjonowanie kontroluje Komisja Nadzoru Finansowego, a zgodę na działanie wydaje Narodowy Bank Polski.

Jak wybrać najlepszy kantor?

Nie jesteśmy w stanie polecić Ci nazwy konkretnego kantoru, z którego usług będziesz maksymalnie zadowolony. Na rynku nie brakuje serwisów tego typu, które z resztą wciąż powstają, dlatego też sam musisz zbadać aktualne możliwości. Chętnie wskażemy Ci jednak wartościowe cechy charakterystyczne, którymi powinien wykazywać się dobry kantor internetowy:

  • Opinie dotychczasowych klientów. Warto mieć na uwadze fakt, iż opinie w  Internecie pozostawiają po sobie zazwyczaj te osoby, które mają ku temu powód (czyli są bardzo zadowolone lub niezadowolone z usług konkretnej firmy). Tak czy inaczej, głównie dzięki przeżyciom i spostrzeżeniom dotychczasowych klientów będziesz w stanie ocenić, czy warto zainteresować się ofertą danego e-kantoru.
  • Brak dodatkowych opłat. Może okazać się, że kurs waluty w danym kantorze internetowym jest wyjątkowo korzystny, podczas gdy w momencie transakcji naliczana jest pewna opłata dodatkowa. Aby nie ulec niemiłemu zaskoczeniu, w takiej sytuacji warto dokładnie przyjrzeć się regulaminowi. Zasady tej warto przestrzegać w przypadku korzystania z wszystkich usług finansowych.
  • Obsługa wszystkich banków. Bez względu na to, z usług jakiego banku korzystasz, upewnij się, że dany kantor internetowy obsługuje Twoje konto bankowe.
  • Czas realizacji. Niektóre e-kantory wysyłają pieniądze bezpośrednio na konto docelowe, podczas gdy inne wykonują ‘po drodze’ kilka operacji. Od złożoności tego procesu w bezpośrednim stopniu uzależniony jest czas realizacji zlecenia.

Jak wymienić pieniądze w kantorze internetowym?

Aby wymienić walutę korzystając z pomocy e-kantora, musisz posiadać dwa konta. Pierwsze to złotówkowe, z którego pochodzą wymieniane środki, a drugie to konto walutowe, na które wyślesz daną kwotę. Cały proces jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Po wypełnieniu wszelkich rubryk zazwyczaj należy dokonać przelewu na wskazane przez kantor konto. Trzeba uważać, aby nie popełnić błędu podczas adresowania transakcji. Ponadto należy opatrzyć ją odpowiednim tytułem przelewu, który stanowi identyfikator naszej operacji.

Czas oczekiwania na otrzymanie środków z konta złotówkowego na walutowe wynosi od kilku godzin do dwóch dni. Uzależnione jest to tylko i wyłącznie od mechanizmów przelewania pieniędzy, jakimi dysponuje dany e-kantor.

Najszybsze kantory internetowe w Polsce

Który z polskich kantorów internetowych zrealizuje Twoje zlecenie najszybciej? Przyjrzyj się propozycjom zawartym w poniższym rankingu:

  1. kantor.com. Jest to zwycięzca rankingu szybkości wśród kantorów internetowych na polskim rynku. Serwis został oceniony nieco niżej pod względem łatwości obsługi interface’u, niemniej jednak możliwość dokonania transakcji w czasie 10 minut powinna zneutralizować wszelkie pozostałe niedogodności.
  2. Trejdoo. Serwis ten pozwala na operacje wymiany walut w czasie krótszym niż jedna godzina. Ponadto Trejdoo obsługuje karty walutowe prepaid.
  3. Walutomat. Kantor ten oferuje wymianę po własnym kursie. Nieco wydłuża to cały proces, niemniej jednak Walutomat wciąż pozwala na czas operacji krótszy niż jedna godzina.
  4. Internetowy Kantor. Serwis ten jest najstarszym z polskich kantorów internetowych. Charakteryzuje go przyjazny interface oraz łatwa obsługa. Internetowy Kantor również pozwala na transakcje w czasie krótszym niż jedna godzina.
  5. cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor zasłynął z wyjątkowo prostej obsługi. Nie oferuje on najszybszych transakcji na rynku, niemniej jednak wciąż zalicza się do ścisłej czołówki. Dzięki cinkciarz.pl dokonasz wymiany walut w czasie nieco dłuższym niż jedna godzina.

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii oraz płatności internetowych wymiana walut staje się obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Klasyczne kantory bezpowrotnie odchodzą do lamusa, jako że korzystanie z ich internetowych zamienników jest dla klienta z wszech stron bardziej opłacalne. Jesteśmy pewni, że informacje zawarte w niniejszym wpisie, okażą się dla Ciebie pomocne. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *